Modeller
Alcatel
Nokia
Samsung
Sony Ericsson
Sony Ericsson
Motorola
LG
Apple IPhone
Apple Ipad
General Mobile
blackberry
htc
google nexus
benq-siemens
Benq
Siemens
imate
vertu
Toshiba
mitsubishi
philips
nec
sagem
Panasonic
pantech
Hp
Raks
piyasa rehberi
fiyat karşılaştırma
Ceptown Haberler

Avea, her ihtiyaca cevap verecek olan akıllı Avea inTouch 3’ü tanıttı

Akıllı telefon penetrasyon oranıyla 10 çeyrektir sektör lideri olan Avea, kendi markasını taşıyan üçüncü akıllı telefonu “Avea inTouch 3”ü satışa sundu. Gelişmiş kamera özellikleri, çift çekirdekli işlemcisi ve şık tasarımıyla dikkat çeken Avea inTouch 3, operatör markalı “ilk 4,5 inç ekranlı” akıllı telefon olma özelliğine sahip.

Gerek gelişmiş özellikleri gerekse çok uygun fiyatı ile piyasadaki akıllı telefonlar arasında dikkat çeken Avea inTouch 3, eğlenceden sosyal medyaya kadar günlük yaşamın bir parçası olup, kullanıcının hayatını kolaylaştıracak ve bir çok ön yüklü uygulaması ile akıllı telefon deneyimi yaşamak isteyen müşterilerin ilk tercihi olacak.

Avea inTouch 3’e 24 ay taahhütle tarifeye ek ayda 1 TL’den başlayan fiyatlarla veya peşin 549 TL ödeyerek sahip olunabilecek. Kampanya kapsamında Avea inTouch 3’ü satın alanlara ise, Avea Bulut’ta 12 ay boyunca 4GB saklama alanı ve 3 ay boyunca aylık 50 Şarkı İndirme Paketi de hediye edilecek. Cihazı alan faturasız müşterilere ise 12 ay boyunca her ay 1 GB internet hediye…

Avea inTouch 3’ün bir bölümünü Türkiye’de üretildigini ifade eden Avea CEO’su Erkan Akdemir: “Avea inTouch markasının rakiplerimizin müşterileri arasında bile yüzde 41 gibi yüksek bir bilinirliğe sahip olduğunu gördük.
Avea markalı telefonların, Avea’nın akıllı telefon satışı içerisindeki payı ise yüzde 12. Cep telefonundaki vergiler ülkemizde ne yazık ki çok yüksek, kısıtlı imkanlarla yapılan yerli üretimin bu alandaki teşviklerin oluşması ve vergi yükünün hafifletilmesiyle ülkemizde istihdama katkı sağlayacak bir iş kolu haline gelebileceğini düşünüyoruz.
Ülkemizin cihazların önemli bileşenleri üreten, bunu yazılım ile destekleyen bir Ar-Ge merkezine dönüşmesini destekliyor ve çok arzuluyoruz” dedi

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk: “‘Herkes akıllı telefon sahibi olacak’ diyerek çıktığımız yola Avea inTouch 3 ile devam ediyoruz Avea inTouch3; kullanıcıya büyük ekran, yüksek performans, gelişmiş kamera özellikleri, yenilenen ve kolayca kişiselleştirilebilen kullanıcı dostu bir arayüzle daha keyifli bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.”

Yenilikçi teknolojilerin lideri Avea, kendi markası altında geliştirdiği üçüncü akıllı telefonu Avea inTouch 3’ü, Avea CEO’su Erkan Akdemir ve Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk’ün katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısında tanıttı.

Avea inTouch 3, operatör markalı ilk “4,5 inç ekranlı” akıllı telefon olma özelliğinin yanı sıra 5 MP flaşlı arka kamerası, görüntülü görüşme sağlayan ön kamerası ve gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihaz, panoramik fotoğraf çekme, HDR kalitesinde çekim yapabilme, Yüz Tanıma ve Gülümseme Tanıma teknolojisine sahip.

Erkan Akdemir: “Avea markalı telefonların, Avea’nın akıllı telefon satışı içerisindeki payı yüzde 12"
Düzenlenen toplantıda,“Her işin odağında müşterimiz olduğunu pek çok ortamda dile getiriyoruz. Teknoloji yatırımlarımızla, satış organizasyonumuzla, pazarlama faaliyetlerimizle, Ar-Ge çalışmalarımızla müşterimizin bizden beklentisini daha iyi anlayıp onlara mutfağımızdan iyi bir yemek sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diyen Avea CEO’su Erkan Akdemir, “Bilgi toplumuna gideisirken çok daha fazla insanımızın akıllı cihazlardan faydalanması gerektiğini düşünüyoruz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Sizlerin de yakından tanıklık ettiği gibi yepyeni bir dünyada yaşıyoruz. Buluttan bahsettiğimiz, bulutla büyüyeceğimiz bir dünyada akıllı telefonların ve mobil internetin yaygınlaşması hayati önem taşıyor.
Buluta bağlı bir yapının akıllı telefon ve mobil internet kullanımını arttırmadan nasıl ilerlemesini düşünebiliriz ki? Burada operatörler olarak üzerimize ciddi bir vazife düşüyor. Avea olarak biz bu vazifeyi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla hergün karşınıza yeni ürün ve hizmetlerle çıkıyoruz. Yeniliklere kafa yoruyoruz. Herkes bu tür teknolojilere ulaşabilir olmalı diyoruz. Bu konuda tüm bariyerleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.”

Tam da bu nedenle 1.5 yıl önce ilk Avea markalı akıllı telefonu pazara sunduklarını belirten Akdemir; “Çok da iyi sonuçlar aldık. Örneğin; geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz araştırmada, Avea inTouch markasının rakiplerimizin müşterileri arasında bile %41 oranında bilinirliğe sahip olduğunu gördük. Avea markalı telefonların, Avea’nın akıllı telefon satışı içerisindeki payı ise yüzde 12” dedi.
A
kdemir: Yerli üretimin desteklenmesiyle istihdama katkı sağlayacak ciddi bir iş kolu ortaya çıkacaktır

Avea inTouch 3’ün bir bölümünü Türkiye’de ürettiklerini söyleyen Akdemir; yerli üretimin desteklenmesiyle ülke ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayacak bir iş kolunun ortaya çıkacağını düşündüklerini de ifade etti. Akdemir, konu hakkındaki açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Cep telefonundaki vergiler ülkemizde ne yazık ki çok yüksek, kısıtlı imkanlarla yapılan yerli üretimin bu alandaki teşviklerin oluşması ve vergi yükünün hafifletilmesiyle ülkemizde istihdama katkı sağlayacak bir iş kolu haline gelebileceğini düşünüyoruz.
Ayrıca cihazlardaki yerlilik oranı da çok önemli. Ülkemizin cihazların önemli bileşenleri üreten, bunu yazılım ile destekleyen bir arge merkezine dönüşmesini destekliyor ve çok arzuluyoruz” dedi.

Dehşan Ertürk: “Piyasadaki popüler cihazların eşdeğeri olan Avea inTouch 3’ü 549 TL’ye sunuyoruz”

Basın toplantısında yaptığı değerlendirmede Avea’nın 2013 yılında başlayan değişim ve dönüşüm süreciyle birlikte büyük bir büyüme ivmesi yakaladığının altını çizen Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk; “Avea inTouch serisi cihazlarımızı satın alanların yüzde 75’i ilk akıllı telefon deneyimini Avea inTouch serisi cihazları ile yaşadı; yüzde 50’si ise ilk 3G deneyimini Avea ile yaşadı. Avea inTouch serisiyle internet kullanımında yüzde 400’lük bir artış kaydedildi” dedi.

Ertürk, Avea inTouch 3’ün fiyat-fayda dengesiyle de iddialı olduğunu vurgulayarak; “Piyasada dünya markalarının akıllı telefonlarına eşdeğer özelliklerle donatılan Avea inTouch 3’ü 549 TL’ye tüketiciyle buluşturduk” diye konuştu.

Avea inTouch 3’den Türkiye’de ilk defa Akıllı Telefon Yardım Teknolojisi

Avea inTouch 3’ün gelişmiş teknik özellikleri, kolayca kişiselleştirilebilen arayüzü, pratikliği ve eğlence içerikli ön yüklü uygulamalarıyla her ihtiyaca cevap verecek kadar akıllı olduğunu ifade eden Ertürk;
“Avea inTouch 3, kullanıcıya büyük ekran, yüksek performans, gelişmiş kamera özellikleri, yenilenen ve kolayca kişiselleştirilebilen kullanıcı dostu bir arayüzle daha keyifli bir akıllı telefon deneyimi sunuyor” dedi.

Avea inTouch 3’de Avea Bulutt, Avea Müzik, Tivibu Cep Avea, Avea Mobil Dergi, Avea Fırsat, Avea Oyun gibi pek çok popüler uygulamanın da ön yüklü olarak müşterilerin kullanımına sunulduğuna dikkat çeken Ertürk; “Akıllı telefon kullanımını kolay ve sorunsuz hale getirmek için Türkiye’de ilk defa Avea tarafından sunulan Akıllı Telefon Yardım Teknolojisi ile Avea inTouch 3 kullanıcıları Avea Müşteri Hizmetlerini arayarak cihazları ile ilgili tüm ayarları deneyimli uzmanlar eşliğinde çok kolayca yaptırabilecek” diye konuştu.

Avea, yüzde 91 artışla akıllı telefon satışlarında rekor kırdı

Ertürk, açıklamaları kapsamında mobil hayatın lokomotifi olan akıllı telefonların Türkiye’deki mevcut durumunu ve Avea’nın bu doğrultudaki hedeflerini ise şöyle değerlendirdi:

“Türkiye’de telefon satışlarının yüzde 74’ünü akıllı telefonlar oluşturuyor. 2013 yılı boyunca ülke genelinde toplam 8.95 milyon akıllı telefon satışı gerçekleşti. Geçtiğimiz yılsonu itibariyle akıllı cihaz penetrasyon oranımızı, 2012’ye göre 11’ puanlık bir artışla yüzde 37’ye yükselttik.

Türkiye’deki akıllı telefon pazarında sahip olduğumuz liderliği, 10 çeyrektir kesintisiz sürdürüyoruz. Bunu başardık, çünkü Avea olarak pazarın kendisinden daha fazla bir büyüme sağladık. Yüzde 91’lik bir artışla akıllı telefon satışlarında rekor kırdık.
Tüketici dostu tarife ve kampanyalarımızla tercihlerde ilk sıralarda yer aldık. Avea inTouch 3’ün de alanında tercihlerin ilk sırasında yer alacağına eminiz.”

Yalnızca 549 TL’ye ya da tarifeye ek ayda 1 TL’den başlayan fiyatlarla…

Kullanıcılar, Avea inTouch 3’e 24 ay taahhüt vererek tarifeye ek ayda 1 TL’den başlayan fiyatlarla veya peşin 549 TL ödeyerek sahip olabilecekler. Kampanya kapsamında Avea inTouch 3’ü satın alanlara, Avea Bulut’tan 12 ay boyunca 4GB saklama alanı ve 3 ay boyunca aylık 50 Şarkı İndirme Paketi de hediye edilecek. Cihazı alan faturasız müşterilere ise 12 ay boyunca her ay 1 GB internet hediye…

Avea inTouch 3’ün teknik özellikleri

- Ekran: 4,5 inç (480*854)

- Kamera: 5 MP auto focus flashlı Arka-0.3 MP Ön Kamera

- Kamera Özellikleri: Yüz Tanıma, Gülümseme Tanıma, Panaromik Resim çekme, HDR kalitesinde çekim yapabilme

- İşlemci: 1,3 GHz çift çekirdekli işlemci

- RAM: 1 GB

- Dahili Hafıza: 4GB


- Pil: 1800 mAh

- İşletim Sistemi: Android 4.2.2 Jelly Bean

- Boyutlar: 135 x67,5 x9.2 mm

- Ağırlık: 140 gr.

- Renk Seçeneği: Siyah, Beyaz

- Kullanıcı Arayüzü: Avea Tema


Bana Cep Bul

Siz özellikleri belirleyin, biz en uygun seçenekleri size bulalım.

Kamera

MP3 Çalar

FM Radyo

Bluetooth

Wlan

3G

Yüzlerce cep telefonunu tüm özellikleri ile karşılaştırdık...

Hangi tableti tercih edersiniz?
Apple iPad
Samsung Galaxy Tab
BlackBerry Playbook

Anket Sonuçları

Telefon Puan Oy
Apple iPhone 6 Plus 9.81 1291
Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual SIM 9.81 903
Apple iPhone 6 9.76 1562
Samsung Galaxy S6 9.64 887
Nokia Lumia 1520 9.59 668
Nokia XL 9.56 710
Nokia N900 8.77 3596
BlackBerry Z10 8.74 679
Sony Ericsson XPERIA X10 8.66 3148
Sony Ericsson XPeria S 8.58 2043