Modeller
Alcatel
Nokia
Samsung
Sony Ericsson
Sony Ericsson
Motorola
LG
Apple IPhone
Apple Ipad
General Mobile
blackberry
htc
google nexus
benq-siemens
Benq
Siemens
imate
vertu
Toshiba
mitsubishi
philips
nec
sagem
Panasonic
pantech
Hp
Raks
piyasa rehberi
fiyat karşılaştırma
Ceptown Haberler

Avea ve Nokia’dan Türkiye’de operatör ve üretici markalı ilk Windows phone akıllı telefon

Son yıllarda gerçekleştirdiği işbirlikleriyle adından sıkça söz ettiren Türkiye’nin en yenilikçi mobil iletişim şirketi Avea, dünyanın önemli telefon üreticilerinden Nokia ile stratejik bir işbirliğine imza attı. 

Gerçekleştirilen bu işbirliğiyle Nokia Lumia 525 cihazı, Avea’ya özel üretildi. Nokia Lumia 525 bu özel işbirliğinin bir simgesi olarak sadece Avea İletişim Merkezleri ve bayilerinde satılacak.İşbirliği kapsamında sunulan cihaz, Nokia’nın operatör işbirliğiyle ürettiği “Avrupa’daki ilk akıllı telefonu” ile Türkiye’de de bir GSM şirketi tarafından gerçekleştirilen “ilk üretici ve operatör markalı” cihaz unvanını aldı. 

Avea’ya özel yazılım ve donanım ile farklılaştırılan Nokia Lumia 525, 529 TL peşin fiyatla veya tarifeye ek ödeme kolaylıklarıyla sunulacak

Bu işbirliğiyle yine bir ilke imza attıkları noktasının altını çizen Avea CEO’su Erkan Akdemir;“Nokia ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği, karşılıklı bir ‘kalite’ ve güveni temsil ediyor.
Nokia Lumia 525 gibi kaliteli ve kullanım kolaylığı sunan bir akıllı telefonu, Avea’ya özel ürettirmenin yanı sıra müşterilerimiz için sunduğumuz tekliflerle erişilebilir bir hale de getirdik. Avea’ya özel yazılımı ve donanımıyla Avea müşterileri için özelleştirilen Nokia Lumia 525 ile öncelikli hedefimiz, tam 10 çeyrektir sürdürdüğümüz akıllı cihaz penetrasyon liderliğini perçinleyerek sürdürmenin yanı sıra müşterilerimize sunduğumuz seçenekleri çoğaltmak” dedi.

Avea Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül:

“Türkiye’nin operatör ve üretici markalarını taşıyan ilk ‘Windows phone’ platformundaki akıllı telefonunun lansmanını gerçekleştiriyoruz.
Cihazımız, aynı zamanda Nokia’nın da bir operatör işbirliğiyle Avrupa’da ürettiği ilk akıllı telefon olma özelliğini de taşıyor. Bu işbirliğiyle Avea markalı cihaz portföyümüze ilk kez Windows phone işletim sistemine sahip bir akıllı telefonu da ekliyoruz.”

Avea ile gerçekleştirilen bu özel işbirliğiyle, sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da bir ilki gerçekleştirdiklerini vurgulayan Nokia Türkiye Genel Müdürü Türkiye Çiçek Uyansoy İcan;
“Erişilebilir fiyatı ve üst segmentteki Lumia cihazların birçok özelliğini içinde barındıran Nokia Lumia 525, Nokia’nın kullanıcıları kaliteli ve erişilebilir fiyatlı akıllı telefonlarla buluşturma stratejisinin devamı özelliğini taşıyor. Bu kampanya ile Avea ve Nokia gibi güçlü iki markayı bir araya getirmekten ve Lumia 525’i tüketicilerle buluşturmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şirketleriyle farklı alanlarda stratejik ortaklıklar yaparak pazardaki rekabet gücünü artıran Avea; son olarak dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Nokia ile birlikte önemli bir stratejik işbirliğine imza attı.

Stratejik işbirliğine ilişkin detaylar ise Avea CEO’su Erkan Akdemir, Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, Avea Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül, Nokia Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Alberto Matrone, Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan ve Nokia Orta ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü Sertaç Şener’in katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantısıyla duyuruldu.

Nokia’nın Avrupa’da ‘operatör işbirliği’yle ürettiği ilk akıllı telefon

İşbirliği kapsamında sunulan cihaz, Nokia’nın operatör işbirliğiyle ürettiği “Avrupa’daki ilk akıllı telefon” unvanını taşırken, aynı zamanda Türkiye’de de bir GSM şirketi tarafından gerçekleştirilen “ilk üretici ve operatör markalı” cihaz unvanını aldı.

Avea’dan “Nokia Lumia 525”e güçlü imza

Arka kapağında Avea logosunu taşıyacak olan Nokia Lumia 525, sarı ve beyaz renk seçeneklerinin yanı sıra Avea logolu siyah kapak hediyesiyle Avealılar’a sunuluyor.

Ayrıcalıklı bir Avea yazılımıyla üretilen Nokia Lumia 525; Windows phone 8 işletim sistemi, 4 inç ekran, 5 MP kamera, çift çekirdekli işlemci ve renkli kapaklarının yanı sıra 21 mbit’e kadar çıkan veri hızına sahip. Cihaz, 336 saat bekleme süresiyle de dikkat çekiyor.

Avea duvar kâğıtları, Avea zil sesleri ve ön yüklü Avea uygulamalarıyla gerçek bir Avealı olan Nokia Lumia 525, akıllı telefon tarzını yeni boyutlara taşıyacak.

Erkan Akdemir: “Bu ortaklık, karşılıklı bir ‘kalite’ güvenini temsil ediyor”

Bu işbirliği ile yine bir ilke imza attıkları noktasının altını çizen Avea CEO’su Erkan Akdemir;“Nokia ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği, karşılıklı bir ‘kalite’ güvenini temsil ediyor. Hazırladığımız tekliflerle, Nokia Lumia 525’i Avea’ya özel ürettirmenin yanı sıra rahatça erişilebilir bir hale de getirdik.
Avea’ya özel yazılımı ve donanımıyla Avea müşterileri için özelleştirilen Nokia Lumia 525 ile öncelikli hedefimiz, tam 10 çeyrektir devam ettirdiğimiz akıllı cihaz penetrasyon liderliğimizi perçinleyerek sürdürmek. Diğer yandan, bu tür stratejik iş ortaklıklarının her iki markanın pazarlama çalışmalarına ve prestijine önemli katkılar sağladığını deneyimliyoruz.
Nokia ile başladığımız bu stratejik ortaklığı yeni işbirlikleriyle taçlandırmayı hedefliyoruz. İnanıyoruz ki; gelecek, yenilik ve değişimle beslenen iş ortaklıklarıyla şekillenecek.”

Baran Yurdagül:“Müşterisine değer katan marka algımızı daha da güçlendireceğiz”

Avea’yı akıllı telefon alanında önemli bir aktör olarak konumlandırma hedefi doğrultusunda, son 2 yıldır toplam pazar büyümesinin de üzerinde bir büyüme gerçekleştirerek yüzde 37’lik bir akıllı telefon kullanım oranına ulaştıklarının altını çizen Avea Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül ise; Nokia Lumia 525 ile gerçekleştirdikleri stratejik iş ortaklığını şöyle değerlendirdi:

“Türkiye’nin operatör ve üretici markalarını taşıyan ilk ‘Windows phone’ platformundaki akıllı telefonunun lansmanını gerçekleştiriyoruz. Cihazımız, aynı zamanda Nokia’nın operatör işbirliğiyle Avrupa’da ürettiği ilk akıllı telefon olma özelliğini de taşıyor. Ayrıca, bu işbirliğimiz ile Avea markalı cihaz portföyümüze ilk kez Windows phone işletim sistemine sahip bir akıllı telefonu da ekliyoruz.”

Avea müşterilerinin Nokia markasına duydukları güvene ve Nokia markası kullanma alışkanlığına da değinen Yurdagül; Nokia’nın Windows phone pazarındaki lider oyuncu olmasına da dikkat çekti. “Windows phone’u deneyimlemek isteyen müşterilerimize Nokia Lumia 525’i erişilebilir bir fiyatla sunuyor olmanın heyecanı içindeyiz”

Avea inTouch serileri ile yakaladıkları başarıyı daha da taçlandırmak için Nokia ile işbirliğine gittiklerini de sözlerine ekleyen Yurdagül, yenilikçi bir operatör olarak farklı ekosistemleri desteklediklerini ve müşterilerin farklı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduklarını vurguladı. Yurdagül sözlerini şöyle tamamladı:

“Müşterisine değer katan marka algımızı bu iş ortaklığımızla daha da güçlendireceğiz. Windows phone’u deneyimlemek isteyen müşterilerimize üst segmentteki Lumia cihazların birçok özelliğini sahip olan Nokia Lumia 525’i, 529 TL gibi erişilebilir bir fiyatla sunuyor olmanın heyecanı içindeyiz.
Nokia ile gerçekleştirdiğimiz bu önemli stratejik işbirliği ile, Nokia ve Avea’ya karşılıklı olarak değer katarken; akıllı telefon deneyimini müşterilerimiz için kolayca erişilebilir hale getirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Nokia Lumia 525 bu özel işbirliğinin de bir simgesi olarak sadece Avea İletişim Merkezleri ve bayilerinde satılacak.”

Çiçek Uyansoy İcan: “Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da bir ilki gerçekleştiriyoruz”

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan basın toplantısında yaptığı değerlendirme konuşmasında Windows phone’un global ölçekte en hızlı büyüyen işletim sistemi olduğunu belirtti.

Nokia’nın Avea ile yaptığı bu işbirliğiyle pazardaki gücünü arttırmayı hedeflediğini vurgulayan Çiçek Uyansoy İcan;
“Nokia’nın Türkiye’de Windows phone platformunu taşıyan marka olduğunu, genişleyen portföyümüz ve erişilebilir fiyatlı yeni cihazlarımızla, pazardaki gücümüzü daha da artırmayı hedeflediğimizi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.
Erişilebilir fiyatı ve üst segmentteki Lumia cihazların birçok özelliğini içinde barındıran Nokia Lumia 525, Nokia’nın kullanıcıları kaliteli ve erişilebilir fiyatlı akıllı telefonlarla buluşturma stratejisinin devamı özelliğini taşıyor.

Avea ile gerçekleştireceğimiz Nokia Lumia 525 kampanyası ile sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da bir ilki gerçekleştiriyoruz. İlk kez bir Lumia cihaz, operatöre ait yazılım ve donanım özelleştirmesi ile tüketicilerle buluşuyor.
Yazılım tarafında Avea’nın Bulutt ve Avea Lig uygulamaları, duvar kâğıtları ve zil sesleri gibi özellikleri bulunurken; donanım tarafında ise Avea logosu ürün kapaklarının üstünde yer alacak. Bu kampanya ile Avea ve Nokia gibi güçlü iki markayı bir araya getirmekten ve Lumia 525’i tüketicilerle buluşturmaktan gurur duyuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Ayda 1 TL’den başlayan fiyatlarla tarifelerine ek ödeme seçeneğiyle…

Kullanıcılar, 24 ay taahhütle ayda 1 TL’den başlayan tarifeye ek tekliflerle Lumia 525’e sahip olabilecekler.

Kampanya kapsamında Nokia Lumia 525’i satın alanlara, Avea Bulut’tan 12 ay boyunca 4GB saklama alanı ve 3 ay boyunca aylık 50 Şarkı İndirme Paketi de hediye edilecek. Cihazı alan faturasız müşterilere ise 12 ay boyunca her ay 1 GB internet hediye.


Bana Cep Bul

Siz özellikleri belirleyin, biz en uygun seçenekleri size bulalım.

Kamera

MP3 Çalar

FM Radyo

Bluetooth

Wlan

3G

Yüzlerce cep telefonunu tüm özellikleri ile karşılaştırdık...

Hangi tableti tercih edersiniz?
Apple iPad
Samsung Galaxy Tab
BlackBerry Playbook

Anket Sonuçları

Telefon Puan Oy
Apple iPhone 6 Plus 9.81 1291
Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual SIM 9.81 903
Apple iPhone 6 9.76 1562
Samsung Galaxy S6 9.64 887
Nokia Lumia 1520 9.59 668
Nokia XL 9.56 710
Nokia N900 8.77 3596
BlackBerry Z10 8.74 679
Sony Ericsson XPERIA X10 8.66 3148
Sony Ericsson XPeria S 8.58 2043