Modeller
Alcatel
Nokia
Samsung
Sony Ericsson
Sony Ericsson
Motorola
LG
Apple IPhone
Apple Ipad
General Mobile
blackberry
htc
google nexus
benq-siemens
Benq
Siemens
imate
vertu
Toshiba
mitsubishi
philips
nec
sagem
Panasonic
pantech
Hp
Raks
piyasa rehberi
fiyat karşılaştırma
Ceptown Haberler

Android Sahte Uygulamalarına Dikkat

Android işletim sistemli telefonunuza yada tabletinize uygulama yüklerken iki kere düşünün zira sahte uygulamalar tam anlamıyla kontrolünü kaybetti!

Google Play Store üzerinde bulunan uygulamaların denetlemesini yapılacağını ve artık kolay kolay uygulamaların yer almayacağı duyurulmuştu. Fakat sahte uygulamaların hala önüne geçilmiş değil. Sahte uygulama sayılarında ciddi artışların olduğunu söylemek mümkün.
Bir güvenlik firması 50 uygulama seçerek bunların sahte olanlarını araştırdığı zaman bu 50 uygulamanın %77'sinin sahtesinin yapıldığını keşfetti.

Bu sahte uygulamalar gerçek olan uygulamalarla aynı özelliklerde, aynı logolarda, aynı arayüzlerde olup gerçeğinden ayırt etmesi inanılmaz zorlaşıyor. Zararlı yazılım barındıran bu uygulamalar veri hırsızlığı yapabiliyor.

Trend Micro'nun veri tabanına göre Android ekosisteminde kataloglanmış 890 bini aşan sahte uygulama yer alıyor. Yaklaşık 60 bininde ise rahatsız edici ve saldırgan reklam yazıllımlalrı yer alıyor.


En çok antivirüslerde!

Siz antivirüs uygulamasını indirerek cihazınızın güvenliğini sağladığını düşünüyorsunuz fakat durum böyle değil. İşin en acıklı yanı bu olsa gerek. Antivirüs uygulamalarını yükleyip kendi cihazınızı virüslere karşı koruduğunuzu düşünürken sizin verilerinizin çalınması söz konusu olduğu gibi zararlı yazılımların kendisini cihazınıza yüklüyorlar.

Bunun önüne geçmek için her uygulamayı yüklememeniz de fayda var. En azından Google Play Store mağazaları bu zararlı içerikli uygulamalardan arınana kadar..


Bana Cep Bul

Siz özellikleri belirleyin, biz en uygun seçenekleri size bulalım.

Kamera

MP3 Çalar

FM Radyo

Bluetooth

Wlan

3G

Yüzlerce cep telefonunu tüm özellikleri ile karşılaştırdık...

Hangi tableti tercih edersiniz?
Apple iPad
Samsung Galaxy Tab
BlackBerry Playbook

Anket Sonuçları

Telefon Puan Oy
Apple iPhone 6 Plus 9.81 1291
Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual SIM 9.81 903
Apple iPhone 6 9.76 1562
Samsung Galaxy S6 9.64 887
Nokia Lumia 1520 9.59 668
Nokia XL 9.56 710
Nokia N900 8.77 3596
BlackBerry Z10 8.74 679
Sony Ericsson XPERIA X10 8.66 3148
Sony Ericsson XPeria S 8.58 2043