Modeller
Alcatel
Nokia
Samsung
Sony Ericsson
Sony Ericsson
Motorola
LG
Apple IPhone
Apple Ipad
General Mobile
blackberry
htc
google nexus
benq-siemens
Benq
Siemens
imate
vertu
Toshiba
mitsubishi
philips
nec
sagem
Panasonic
pantech
Hp
Raks
piyasa rehberi
fiyat karşılaştırma
Ceptown Haberler

Samsung'un Symbian'lı Telefonları Avrupa...

Samsung Electronics’in D720 ve D730 modelleri, cep telefonlarını iş amaçlı kullanan tüketicilerin gözdesi olmaya aday...

Cep telefonu pazarının lider markalarından Samsung Electronics, şirketin Symbian işletim sistemine sahip ilk akıllı telefonlarını Avrupa pazarına sunduğunu açıkladı. Bu, aynı zamanda Samsung'un Avrupa akıllı telefon pazarına güçlü bir giriş yapması anlamına geliyor. D720 ve D730 modelleri Ağustos ayı içinde Almanya'da başarıyla pazara sunulmasından sonra Fransa, İtalya ve Rusya'da ve çok yakında da Türkiye pazarında kullanıcısıyla da buluşacak.

D720 ve D730, geleneksel cep telefonlarıyla aynı görünüşe ve kullanım kolaylığına sahip kompakt ve küçük cihazlar olarak pazarda yer alıyor. Sürgülü dizayna sahip D720 sadece 110 gram ağırlığına sahip. İnce bir tasarıma sahip D730 ise istiridye tipi bir cep telefonu ve onun da ağırlığı sadece 97 gram.

Symbian işletim sistemine sahip telefonlar, cep telefonlarını iş amaçlı kullanan tüketicilerin gerek teknik, gerek tasarım açılarından ihtiyaçlarını ideal bir biçimde karşılıyor. Symbian işletim sistemi birçok işlemi aynı zamanda yapabilmeyi sağlayan yeteneği bünyesinde bulunduruyor ve kullanıcılara kolay kullanım sunuyor.

İş adamlarına uygun çözümler!

D720 ve D730 modelleri, Bluetooth ve SynML ile dikey senkronizasyona olanak sağlıyor. 1.3 megapiksel kamerası bulunan cihazlarda, MP3 çalınabiliyor ve şarkı sözü desteği bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak çift taraflı e-posta fonksiyonu ve anında mesajlaşma imkanları yeni modelleri bütünleşik cihazlar arasında ayrıcalıklı bir yere taşıyor.

Yeni cep telefonları, 18 MB dahili depolama hafızasına ve harici olarak da 512 MB hafıza depolama imkanına sahip. Telefonlara veri transferi ise USB bağlantısı ile kolaylıkla sağlanıyor. İş kullanıcıları, uçuşlarında aktive edebilecekleri uçuş moduyla ses iletişimine ara vermelerine karşın telefonların diğer iş fonksiyonlarını kullanmaya devam edebiliyor.

Samsung'un yeni modellerinin eğlence özellikleri de oldukça güçlü. Telefonlar Music Maker özelliği ile kullanıcıların istedikleri müzikleri oluşturup bunları zil tonu veya alarm olarak belirlemelerini sağlıyor. D720'de kullanıcılar sevdikleri şarkıları ikili stereo hoparlör sisteminde keyifle dinleyebiliyor. Her iki model de Bluetoth tabanlı çok kullanıcılı oyun fonksiyonuyla iki kişinin Bluetooth üzerinden birbirleriyle oyun oynayabilmelerine izin veriyor.

Yeni modellerle ilgili açıklama yapan Samsung Telekomünikasyon Ağları Bölümü Genel Müdürü Kitae Lee, "Samsung'un Symbian tabanlı akıllı telefonları cep telefonlarının iş amaçlı kullanan tüketicilerin yaşam biçimlerindeki farklı beklentilerine cevap vermek üzere tasarlandı. Teknolojinin son noktası olan özellikleri bir araya toplayan Samsung telefonlar, aynı zamanda moda belirleyici tasarım özelliklerine de sahip" diyor. Lee açıklamasında önümüzdeki dönemde akıllı telefonları geniş bir yelpazede tüm dünyada pazara sunmayı planladıklarına da yer verdi.


Bana Cep Bul

Siz özellikleri belirleyin, biz en uygun seçenekleri size bulalım.

Kamera

MP3 Çalar

FM Radyo

Bluetooth

Wlan

3G

Yüzlerce cep telefonunu tüm özellikleri ile karşılaştırdık...

Hangi tableti tercih edersiniz?
Apple iPad
Samsung Galaxy Tab
BlackBerry Playbook

Anket Sonuçları

Telefon Puan Oy
Apple iPhone 6 Plus 9.81 1289
Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual SIM 9.81 903
Apple iPhone 6 9.76 1562
Samsung Galaxy S6 9.64 885
Nokia Lumia 1520 9.59 668
Nokia XL 9.56 709
Nokia N900 8.77 3596
BlackBerry Z10 8.74 678
Sony Ericsson XPERIA X10 8.66 3148
Sony Ericsson XPeria S 8.58 2043