Modeller
Alcatel
Nokia
Samsung
Sony Ericsson
Sony Ericsson
Motorola
LG
Apple IPhone
Apple Ipad
General Mobile
blackberry
htc
google nexus
benq-siemens
Benq
Siemens
imate
vertu
Toshiba
mitsubishi
philips
nec
sagem
Panasonic
pantech
Hp
Raks
piyasa rehberi
fiyat karşılaştırma
Ceptown Haberler

ABD'de Mesaj Uygulaması

Türkiye’de cep operatörleri, abonelerin iznine bile bakmaksızın reklam mesajları yollarken; ABD’deki Virgin Mobile şirketi, reklam kabul eden kullanıcılarına ücretsiz konuşma hakkı veriyor.

Cep telefonu operatörü Virgin Mobile, bundan böyle ABD’deki abonelerine, telefonlarına gelen reklamları incelemeleri karşılığında ücretsiz konuşma hakkı vereceğini duyurdu. ABD’de Mobile Virtual Network Operator (MVNO), bir başka ifadeyle 'sanal operatör’ olarak faaliyet gösteren firmanın hedefi ise genç kullanıcılar.

Ayda 75 Dakika Ücretsiz
Ucuz havayolu şirketi ile ismini duyuran İngiliz işadamı Richard Branson, bu kampanyayla cep telefonu piyasasına damgasını vurmaya hazırlanıyor. Böylelikle Branson, havayollarında ucuz uçuşların ardından, sahip olduğu Virgin Mobile şirketiyle cep telefonunda da kullanıcılara son derece cazip bir teklif sunuyor. Virgin Mobile, müşterilerine cep telefonlarına gelen reklamları incelemeleri ve bazılarına cevap vermeleri karşılığında aylık 75 dakikaya varan ücretsiz konuşma hakkı tanıyacağına açıkladı.

Hedef Kitle Gençler
Bu kapsamda kullanılacak ilk reklamların Pepsi ile Microsoft’un oyun konsolu XBox olması bekleniyor. Şirketin sahip olduğu abonelerin yüzde 65’i 30 yaşından genç. Çoğunluğu da öğrenci. Dar bütçeye sahip olan öğrencilerin kampanyaya ilgi göstermesi bekleniyor.

Şirketin Pazarlama Direktörü Howard Handler, bu kampanyanın belirli bütçeye sahip kullanıcılar için geliştirildiğini açıkladı. Şimdilik cep telefonlarına gelen reklamlar sadece yazı (SMS) tabanlı. Bir sonraki adım ise video mesajlarını kullanıcılara göndermek olacak.

Dünyada cep telefonu operatörleri ses dışı hizmetlerden gelir elde etmek için internet tarayıcıları ve video oynatıcılar üzerine yoğunlaşmış durumda. Reklamlar da farklı bir model olarak operatörlere gelir kaynağı oluyor.


Bana Cep Bul

Siz özellikleri belirleyin, biz en uygun seçenekleri size bulalım.

Kamera

MP3 Çalar

FM Radyo

Bluetooth

Wlan

3G

Yüzlerce cep telefonunu tüm özellikleri ile karşılaştırdık...

Hangi tableti tercih edersiniz?
Apple iPad
Samsung Galaxy Tab
BlackBerry Playbook

Anket Sonuçları

Telefon Puan Oy
Apple iPhone 6 Plus 9.81 1289
Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual SIM 9.81 903
Apple iPhone 6 9.76 1562
Samsung Galaxy S6 9.64 887
Nokia Lumia 1520 9.59 668
Nokia XL 9.56 709
Nokia N900 8.77 3596
BlackBerry Z10 8.74 678
Sony Ericsson XPERIA X10 8.66 3148
Sony Ericsson XPeria S 8.58 2043