Modeller
Alcatel
Nokia
Samsung
Sony Ericsson
Sony Ericsson
Motorola
LG
Apple IPhone
Apple Ipad
General Mobile
blackberry
htc
google nexus
benq-siemens
Benq
Siemens
imate
vertu
Toshiba
mitsubishi
philips
nec
sagem
Panasonic
pantech
Hp
Raks
piyasa rehberi
fiyat karşılaştırma
 

Nokia'nın En Son Modelleri

Finlandiya'lı iletişim devi Nokia, Barselona'da düzenlenen Mobile World Congress 2008'de tanıttığı 4 yeni model ile 2008'e hızlı bir giriş yaptı. Nokia, mobil navigasyon, yüksek görüntü kalitesi, yüksek hızlı internet bağlantısı, geniş hafıza kapasitesi gibi pek çok özelliği içinde barındıran yeni modelleriyle mobil iletişim alanında gelecek nesil işlevler sunuyor.Nokia 6220 Classic

Nokia, Barselona'da düzenlenen Mobile World Congress 2008'de 5 megapiksel dijital kameraya ve A-GPS özelliğine sahip yeni modeli Nokia 6220 Classic cep telefonunu tanıttı. Nokia 6220 cep telefonu HSDPA (Yüksek Hızlı Veri Paketi İndirme) özelliği ile kullanıcıların fotoğraf ve video görüntülerini internete yükleme ve paylaşım işlemlerini hızlandırıyor. Ayrıca entegre A-GPS ile, tüketiciler, fotoğraflarına mekan bilgilerini ekleyebiliyor ve bunları bağlı bulundukları online topluluklarla paylaşabiliyorlar. Telefonun TV çıkış özelliği sayesinde ise görüntüler TV ekranından izlenebiliyor. Telefonun ekranı 2.2 inç (5.6 cm) büyüklüğünde. Nokia yetkililerinden John Barry'nin ürünle ilgili sözleri şöyle: "Nokia 6220 Classic cep telefonu modelimiz ile acemi ve deneyimli blog kullanıcıları fotoğraf ve video görüntüleri üzerinde düzenleme işlemleri yapabiliyor ve kolayca paylaşabiliyorlar. Kullanıcılar çekim işleminin hemen ardından fotoğraflarına mekan bilgilerini ekleyebiliyor ve bunları bağlı bulundukları online topluluklarla paylaşabiliyorlar. Nokia 6220 Classic cep telefonu 5 MP dijital kamerasının Xenon flaş, Carl Zeiss objektif ve otofokus gibi özellikleri sayesinde normal dijital fotoğraf makinelerine bir alternatif oluşturuyor." Yeni Nokia 6220 cep telefonu üzerinde Nokia'nın yeni Maps 2.0 uygulaması yüklü olarak geliyor. Nokia Maps 2.0, otomobil navigasyon sistemi olan 'Drive' (Sür) özelliğine ilave olarak, yayalar için navigasyon işlevleri sunan 'Walk' (Yürü) özelliğini de içeriyor. "Walk" özelliği sayesinde, herhangi iki nokta arasında görsel ayrıntılı yönlendirme olanağı sunuluyor. Nokia 6220 cep telefonu görüntü yeteneklerinin yanı sıra Adaptive Multi Rate geniş bant kod teknolojisi sayesinde telefon görüşmelerinde sesin daha doğal olmasına olanak tanıyor. Bu özellik yoğun trafik ve kalabalık mekanlarda görüşmelerin daha sağlıklı yapılabilmesini sağlıyor. Nokia 6220 cep telefonunun 2008 yılının üçüncü çeyreğinde 325 Euro tahmini satış fiyatı ile piyasalara sunulması bekleniyor.


Nokia N96

Nokia'nın Mobile World Congress 2008'de tanıttığı bir diğer model N96. Video ve TV için optimize edilen N96, 2,8 inçlik geniş ekranı, 16 gigabyte'lık dahili belleği ve çok çeşitli formatlarda yüksek kaliteli video desteği ile, mobil iletişimde yeni bir sayfa açıyor. Nokia N96, MPEG-4, Windows Media Video ve Flash Video dahil, en yaygın video formatlarını destekliyor ve sevilen videoları izlemeyi kolaylaştırıyor. Videoları aktarmak ve onlara erişmek, yüksek hızlı USB 2.0 bağlantısı ve WLAN ve HSDPA desteği ile daha da hızlı oluyor. Devasa bellek, 40 saate kadar video içeriği saklayabiliyor. Nokia N96'nın depolama kapasitesi, isteğe bağlı olarak sunulan microSD kartla daha da artırılabiliyor. Örneğin, yeni Nokia 8GB microSDHC Card MU-43, Nokia N96'nın mevcut belleğini toplam 24 GB'ye çıkarabiliyor. Nokia N96, rahat kullanım için, arka kapağında bulunan ve elleri kullanmadan video/TV izlemeye imkan veren "özel bir ayak" ile birlikte sunuluyor. Nokia Video Center, film fragmanları ve komediden, YouTube, Reuters ve Sony Pictures gibi dünyanın lider içerik markalarının sunduğu haberlere, pek çok mobil içeriğe tek noktadan erişim imkanı veriyor. İnternet videosu eklemelerinin yer aldığı katalog, bölgesel ve ulusal içeriklerin dahil edilmesiyle sürekli genişliyor. Nokia N96, benzersiz bir müzik deneyimi için, medya tuşları, 3,5 mm kulaklık bağlantısı ve dahili 3D stereo hoparlörler sunuyor. Nokia Maps uygulaması, şehre ait detaylar ve uydu görüntüleri içeren daha zengin haritalar sağlıyor; Şehir rehberleri, adım adım yaya modu ve ses yönlendirmeli araç navigasyonu gibi yükseltme seçeneklerine sahip bulunuyor. Nokia N96, Carl Zeiss optik destekli 5 megapiksel kamera, flaş ve video ışığı içeriyor. Cihaz, saniyede 30 karelik DVD kalitesinde video çekimi yapılmasını mümkün kılıyor. Öte yandan, entegre A-GPS ile, tüketiciler, fotoğraflarına mekan bilgilerini ekleyebiliyor ve bunları bağlı bulundukları online topluluklarla paylaşabiliyorlar. Nokia N96, haritalar, müzik, medya paylaşımı ve daha fazlası dahil Nokia İnternet servislerinden oluşan Ovi ailesini de destekliyor. N96'nın geçtiğimiz yıl 7 milyonun üzerinde satılan N95'in başarısına dayanarak geliştirildiğini ifade eden Nokia yetkilileri, geniş ve parlak ekranı, yüksek hızlı bağlantı seçenekleri ve gelişmiş Nokia Video Center ile, yeni Nokia N96'yı, eğlenceye açılan kişisel bir pencere olarak tanımlıyorlar. Nokia N96 multimedya bilgisayarın, bu yılın üçüncü çeyreğinde dünya genelinde piyasaya sunulması bekleniyor.


Nokia 6210 Navigator

Nokia, etkinlikte yayalar için tasarlanan entegre bir pusula içeren GPS olanaklı ilk mobil cihazı olan Nokia 6210 Navigator'ı tanıttı. Yeni duyurulan Nokia Maps 2.0 ile birlikte sunulan Nokia 6210 Navigator, sesli ve görsel olarak, adım adım rehberlik sağlıyor. Yönlendirmedeki değişiklikleri ölçen 'accelerometer' (ivmeölçer) ile birleştirilen dahili pusula, yürüyerek gezerken haritayı takip etmeyi kolaylaştırıyor. Cihaz çevrildiğinde, harita yönünü otomatik olarak koruyor. Entegre Nokia Maps 2.0 uygulaması, arzu edilen yere en kısa rotayı belirleyerek, harita üzerinde gösteriyor. Yüksek hızlı 3,5G bağlantısı sayesinde, telefon numarası ya da İnternet adresi gibi ilgi noktaları hakkındaki ayrıntılı bilgilere tek bir tuşa basılarak erişilebiliyor. Cihaza önceden yüklenen tek tuşla navigasyon, sesli yönlendirme ve kullanıcı tarafından kolaylıkla monte edilebilen araç kiti sayesinde, kullanıcılar Nokia 6210 Navigator'ın sunduğu navigasyon işlevlerinden araba kullanırken de yararlanabiliyor. Kullanıcı yanlış bir yöne girdiğinde, cihaz yeni rotayı otomatik olarak belirleyebiliyor. Nokia 6210 Navigator, GPS alıcısının uydu ile bağlantısını birkaç saniye içinde sağlayan yardımlı GPS'i (A-GPS) de destekliyor. Cihaz, SIM kart olmadan dahi kullanıma hazır olarak sunuluyor. Nokia 6210 Navigator'da yerel haritalar, 1 GB hafıza kartına önceden yüklenmiş şekilde bulunuyor ve harita güncellemeleri ücretsiz olarak yapılabiliyor. Nokia Maps uygulaması ile multimedya şehir rehberleri de satın alınabiliyor; ek haritalar maps.nokia.com adresinden Nokia Map Loader uygulaması kullanılarak cep telefonuna ücretsiz aktarılabiliyor. Bütün bu özelliklerin yanı sıra Nokia 6210 Navigator'daki yüksek hızlı 3,5G ile hızlı web tarama, anında mesajlaşma, e-posta ve widget işlevlerinden yararlanılabiliyor. Cihazdaki uygulamalara ilave olarak cihaza binlerce yeni uygulama indirerek kullanma olanağı tanıyan S60 yazılımını kullanan Nokia 6210 Navigator, ayrıca 3.2 megapiksel kamerası, MP3 çalar ve stereo FM radyosu ile de dikkat çekiyor. Nokia 6210 Navigator'ın üçüncü çeyrekte belirli pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.


Nokia N78

Nokia'nın, Mobile World Congress 2008'de tanıttığı bir diğer model olan Nokia N78 cep telefonu kullanıcıların Nokia Music Store, Nokia Maps ve tüketicilerin kişisel medyalarını paylaşabilmelerine olanak tanıyan Share on Ovi gibi Nokia servislerinden yararlanabilecekleri şekilde tasarlanmış. Yeni Nokia N78 cep telefonu entegre A-GPS, ücretsiz Nokia Maps ve HSDPA yüksek hızda bağlantı gibi özellikler içeriyor. Nokia N78 telefonun 3.2 megapiksel dijital kamerası Carl Zeiss objektife sahip. Nokia N78 8GB'a kadar microSD bellek kartı kullanabiliyor. Telefonu bir diğer özelliği de FM radyo olarak kullanılabilmesi. Nokia yetkililerinden Jonas Geust'un ürünle ilgili sözleri şöyle: "Nokia N78 cep telefonumuz sahip olduğu en güncel teknolojilerle Nseries modellerimizin sunduğu mobil multimedya deneyimi özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Kullanıcıların tutkularını sergilemelerini teşvik eden ve müzik dinleme ve diğer fonksiyonlarının sunduğu olanakları paylaşmasına olanak tanıyan Nokia N78 cep telefonu Nokia N73 gibi son derece dengeli bir yapıya sahip olan Nseries modellerinin başarısını sürdürmeye aday bir ürün." Entegre A-GPS özelliği ve 3.2 megapiksel dijital kamerası ile Nokia N78 cep telefonu çok yönlü bir ürün. Nokia N78, HSDPA özelliği ile kullanıcıların fotoğraf ve video görüntülerini internete yükleme ve paylaşım işlemlerini hızlandırıyor. Bellek kapasitesi 8GB'a kadar yükseltilebilen Nokia N78 cep telefonu standart 3.5mm kulaklık çıkışı ile müzik tutkunlarına da cevap veriyor. Nokia N78 cep telefonu binlerce radyo yayınını dinlemeye olanak tanıyan Nokia Internet Radio fonksiyonu ile birlikte geliyor. Nokia N78 cep telefonunun 2008 yılının ikinci çeyreğinden itibaren tahmini 350 Euro gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor.


Bana Cep Bul

Siz özellikleri belirleyin, biz en uygun seçenekleri size bulalım.

Kamera

MP3 Çalar

FM Radyo

Bluetooth

Wlan

3G

Yüzlerce cep telefonunu tüm özellikleri ile karşılaştırdık...

Hangi tableti tercih edersiniz?
Apple iPad
Samsung Galaxy Tab
BlackBerry Playbook

Anket Sonuçları

Telefon Puan Oy
Apple iPhone 6 Plus 9.81 1289
Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual SIM 9.81 903
Apple iPhone 6 9.76 1562
Samsung Galaxy S6 9.64 887
Nokia Lumia 1520 9.59 668
Nokia XL 9.56 709
Nokia N900 8.77 3596
BlackBerry Z10 8.74 678
Sony Ericsson XPERIA X10 8.66 3148
Sony Ericsson XPeria S 8.58 2043